Eredményeink

Országos Diákolimpia

2014. március 1-jén, szombaton iskolánk IV. korcsoportos fiú 4x50 m-es gyorsváltója a Kecskeméten megrendezett Országos Diákolimpiai Döntőn, kiváló teljesítménnyel az V. helyezést érte el.

A váltó tagjai:

  • Keserű Bálint /Györffy 8.c/,
  • Szentesi Ákos /Györffy 8.c/,
  • Zsembeli Zsadány /Györffy 8.c/,
  • Szabados Bence /Kováts 8.b/.

Felkészítők: Keserű Sándor, Kun László testnevelők.

Curie verseny

Szolnokon 2014. február 7-én megrendezett Curie Matematika Területi versenyen Lukács Gábor 4. osztályos tanuló V. helyezést ért el, összesítetten országos 33. helyezett lett.
Felkészítő pedagógus: Kiss- Andrási Erika

A 2014. február 15-én Püspökladányban megszervezett Curie Környezetvédelmi Területi döntőn III. helyezést értek el a 4. osztályos tanulóink: 

  • Gyökeres Mária Zsófia
  • Kun Zsófia
  • Fülöp Gábor Dávid

Felkészítő pedagógus: Kiss- Andrási Erika

„Régi karcagi munkahelyek”

2014. február 11-én délután került sor a Karcagi Általános Iskola Györffy István Tagiskolája által a Györffy Napok keretében meghirdetett helytörténeti pályázatok értékelésére.

A pályázatra huszonkét pályamű érkezett a város négy általános iskolájából. A pályázók minősítő oklevelet és jutalomkönyvet vehettek át Pánti Ildikó nyugdíjas iskolaigazgatótól és Szecskó Alfréd igazgatóhelyettestől.

A beérkezett dolgozatok öt kategória szerint kerültek értékelésre.

Az elért eredmények:

KIEMELT ARANY

  • Czombos István Bence 6.osztály Cipőipari Szövetkezet KÁI Kováts Mihály Tagiskolája
  • Kállai Marcell 5.o Téglagyár Karcagi Nagykun Református Általános Iskola
  • Vincze Péter 6.o Karcagi Sütőipari Vállalat Karcagi Nagykun Református Általános Iskol
  • Sántha Máté Imre 8.o Régi karcagi munkahelyek Karcagi Nagykun Református Általános Iskola
  • Kövesi Zorka- Kardos Luca 5.o Karcagi Cipőipari Szövetkezet KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Ugrai Krisztina 6.o A Karcagi Posta nagymamám korában KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Farkas Fanni 6.o A Lenin Mezőgazdasági Termelőszövetkezet tevékenysége és felbomlása  KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Egyed Judit 7.o Egy karcagi tanító KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Kovács Áron 6.o Karcag és Vidéke ÁFÉSZ húsüzeme és vágóhídja Karcagi Nagykun Református  Általános Iskola
  • Kovács Ágnes 8.o A mézes kalácsos mesterség  Karcagon KÁI Györffy István Tagiskolája

ARANY

  • Balaskó Ádám 5.o Téglagyár Karcagi Nagykun Református Általános Iskola
  • Kiss Virág 7.o Régi karcagi munkahelyek KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Kapitány András 7.o A Karcagi Hántolómalom bemutatása KÁI Kiskulcsosi Tagiskolája
  • Lazányi Bernadett 6.o A nagymamám munkássága a karcagi bankokban KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Petri Viktória 6.o A tejház Karcagi Nagykun Református Általános Iskola


EZÜST

  • Kurucz Aletta7.o Suszterség KÁI Kiskulcsosi Tagiskolája
  • Kerekes Tímea-  Rózsa Anita 5.o RIP Ruhaipari Szövetkezet Karcagi Nagykun Református Általános Iskola
  • Pesti Zsófia 7.o Egy karcagi munkahely, amely már a múlté KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Nagy Krisztina 8.o A termelőszövetkezet KÁI Györffy István Tagiskolája

                                                                                                                                                                                                                                                       
BRONZ

  • Juhász Erik 7.o A karcagi téglagyár KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Valner Zsófia 8.o A karcagi téglagyár KÁI Györffy István Tagiskolája

KÜLÖNDÍJ

  • Szabó Szilvia 5.o A Szabó fazekas műhely Karcagon Karcagi Nagykun Református Általános Iskola

Az eredményekhez szívből gratulálok!

Tisztelettel megköszönöm a munkáját a zsűri tagjainak: Dr Kasuba Jánosné nyugdíjas iskolai könyvtárosnak, Dr Kasuba János nyugdíjas TSZ elnöknek és Ruzicska Ferenc helytörténésznek, valamint a felkészítő tanároknak: Rapi Lajosné, Takácsné Csikós Anikó, Halmai Györgyné, Keserűné Ébner Tünde tanárnőknek.

Köszönöm a rendezvény sikeres lebonyolításához nyújtott segítségét a felsős munkaközösségnek, a „Nyelvi laborral a nyelvtanulásért” Alapítványnak, Szabóné Fábián Éva SZMK elnöknek, az ESSEN kft-nek, Molnár Sándorné iskolatitkárnak, és a felsős diákönkormányzatnak.
                                                                                         

Kovács Miklósné
történelemtanár, a pályázat szervezője

Az olvasás az élet

„A könyvekben minden benne van. Minden szépet, bölcset, fontos dolgot leírtak valamikor… Az egész világot megtalálod bennük, ha tudod, hol keresd. Az olvasás nem menekülés az életből. Az olvasás az élet. Életet teremt.” ( Adam Kennedy)

A Györffy István Tagiskola alsó tagozatos munkaközössége 2014. február 12-én rendezte meg a közkedvelt városi olvasóversenyét. Ezen a délutánon a tehetséges tanulók ismét lehetőséget kaptak olvasási és szövegértési tudásuk bemutatására, összemérésére.

Gratulálunk a versenyző gyerekeknek, a felkészítő pedagógus kollégáknak, valamint a szülőknek az elért szép sikerekhez, köszönjük az áldozatos lelkiismeretes munkát.

Eredmények:


2. osztály

Helyezés

Név

Iskola

Felkészítő pedagógus

1.

Éliás László

K.Á.I. Györffy István Tagiskola

Bereczkiné Nagy Erzsébet Éva

2.

Kecskés Redmond

K.Á.I. Györffy István Tagiskola

Szakályné Kollát Emese

3.

Kis Lili

K.Á.I. Kováts Mihály Tagiskola

Magyar Sándorné

3.

Doma Petra Dorina

K.Á.I. Kiskulcsosi Tagiskola

Dr. Szabó Jánosné

3. osztály

1.

Mihály Kata

Nagykun Református Ált. Isk.

Soósné Balajti Gabriella

2.

Hajdu Szilárd

Nagykun Református Ált. Isk.

Szentesi Katalin

3.

Gerák Hanna Evelin

K.Á.I. Györffy István Tagiskola

Balogh Erzsébet

3.

Kocsis Csenge

K.Á.I. Kováts Mihály Tagiskola

Patkóné Erdei Judit

4. osztály

1.

Kovács Zita Dzsenni

K.Á.I. Kiskulcsosi Tagiskola

Cserés Gabriella

1.

Emődi Réka

K.Á.I. Györffy István Tagiskola

Csinálthné Bakó Éva

2.

Tótkomlósi Edina Eszter

Nagykun Református Ált. Isk.

Vinczéné Gál Katalin

3.

Bakó Kevin

K.Á.I. Kováts Mihály Tagiskola

Törőcsikné Magyar Erika

Borsosné Herczegh Judit munkaközösség-vezető
 

 

Olvasóverseny eredmények

A „Györffy Napok” alkalmából megrendezett városi olvasóversenyen tagiskolánkat az alábbi tanulók képviselték:

2. osztályból:

  • Doma Petra Dorina
  • Kovács Lili

Felkészítő: Dr. Szabó Jánosné

3. osztályból:

  • Balázs Bence
  • Győri József

Felkészítő nevelő: Lakatos Mihályné

4. osztályból:

  • Kovács Zita Dzsenni
  • Palkó Fanni

Felkészítő nevelő: Cserés Gabriella

Gratulálunk a versenyzők sikeres szerepléséhez, nagyon örülünk és büszkék vagyunk Kovács Zita Dzsenni I. és Doma Petra Dorina III. helyezésére.

Kavicsszobrászat és helyesíró verseny

A Kováts Mihály Tagiskola által rendezett városi helyesíró versenyen az alábbi tanulók képviselték iskolánkat:

2. osztály: 

  • Doma Petra Dorina  II. hely
  • Kovács Zoltán   IV. hely

Felkészítő: Dr. Szabó Jánosné

3. osztály: 

  • Balázs Bence   V. hely
  • Győri József   I. hely

Felkészítő: Lakatos Mihályné

4. osztály: 

  • Kovács Zita Dzsenni  II. hely
  • Rácz Henrik    VII. hely

Felkészítő: Cserés Gabriella

A Kováts Mihály Tagiskola által rendezett városi szintű Kavicsszobrászat „Öko- szobor pályázaton” a következő eredmények születtek:

2. osztály:

  • Tóth Enikő   I. hely
  • Suba Viktória Magdolna  III. hely

Emléklapot kapott:

  • Beregszászi Flóra,
  • Suba Orsolya Julianna,
  • Doma Petra Dorina

Felkészítő: Vargáné Molnár Éva Zsuzsánna

4. osztály:

  • Balogh Norbert  I. hely
  • Deák Nikolett   Emléklap

Felkészítő: Kiss- Andrási Erika

Különdíjban részesült:

  • Gyökeres Mária Zsófia,
  • Kun Zsófia,
  • Csanádi Nikolett,
  • Nagy Dorottya,
  • Fülöp Gábor Dávid,
  • Molnár Eszter,
  • Kovács Zita Dzsenni,
  • Tóth Viktória Judit,
  • Vigh Csenge

Felkészítő: Kiss- Andrási Erika

A helyesírási verseny 2014-i évi eredményei

English is fun angol nyelvi verseny 2014.

A Karcagi Általános Iskola Györffy István Tagiskolájának angol szakmacsoportja 2014. február 13-án rendezte meg hagyományos kistérségi angol nyelvi versenyét a Györffy napok keretében.

Az első akkor még városi szintű versenyt 1998-ban hirdettük meg, majd néhány évvel később már vidéki iskolák is neveztek versenyünkbe, így az kistérségi szintűvé nőtte ki magát.

Idén 4 település 6 iskolájából 49 tanuló vett részt a nemes versengésben:

  • a tiszafüredi Kossuth Lajos Gimnázium, Szakképző Iskola, Általános Iskolából 12 tanuló,
  • a törökszentmiklósi Bethlen Gábor Református Általános Iskolából 10 tanuló,
  • a berekfürdői Veress Zoltán Általános Iskolából 3 tanuló,
  • a Karcagi Nagykun Református Általános Iskolából 11 tanuló,
  • a Karcagi Általános Iskola Györffy István Tagiskolájából 12 tanuló,
  • a Kováts Mihály Tagiskolából 1 tanuló.

A versenyzők írásbeli és szóbeli fordulón adtak számot tudásukról.

Eredmények:

5. évfolyam:

I. Stummer Gyöngyvér (Bethlen, felkészítő: Benczur Barbara),

II. Dékány Bence (Kossuth, felkészítő: Monokné Andrási Edit),

III. Gyárfás Balázs (Kossuth, felkészítő: Bekéné Németh Tímea).

6. évfolyam:

I. Mészáros Lilla Glória (Nagykun Református, felkészítő: Halmai Györgyné),

II. Pásztor Laura Anikó (Kossuth, felkészítő: Füstösné Petróczki Klára),

III. Darók Illés (Kováts, felkészítő: Tanka Ildikó).

7. évfolyam:

I. Fekete Csenge (Bethlen, felkészítő: Sajtósné Földes Katalin),

II. Kinál Dániel (Kossuth, felkészítő: Hajdu Éva),

III. Pesti Zsófia Erika (Györffy, felkészítő: Makula Ibolya).

8. évfolyam:

I. Vass Márton (Györffy, felkészítő: Vass György),

II. Baski Virág (Bethlen, felkészítő: Sajtósné Földes Katalin),

III. Nagy Laura (Györffy, felkészítő: Vass György).

Megköszönjük mindazoknak a segítségét, akik hozzájárultak a verseny sikeres lebonyolításához.

angol szakmacsoport

Mesemondó versenyen voltunk

A Déryné Kulturális, Turisztikai, Sport Központ és Könyvtár gyermekkönyvtára „Este mindig jó” címmel meghirdetett mesemondó versenyére tagiskolánkból hat tanulót neveztünk.

Tanulóink nagy szorgalommal készültek az általuk kiválasztott mesékkel, mely a szeretet, a gondoskodás, az egymásra figyelés érzéseit sugallta. A december 11-én, illetve 13-án megrendezett versenyen az alábbi tanulók képviseltek bennünket színvonalas előadásukkal.

1. kategória

Pintér Gabriella  1. osztály  (Felkészítő: Veres Henrietta)

Doma Petra Dorina 2. osztály (Felkészítő: Dr. Szabó Jánosné)

Tóth Enikő 2. osztály (Felkészítő: Dr. Szabó Jánosné)

2. kategória

Deák Nikoletta 4. osztály

Kun Zsófia 4. osztály

Vigh Csenge 4. osztály (Felkészítőjük: Cserés Gabriella)

Versenyzőink szereplését a zsűri emléklappal és kis karácsonyi ajándékkal jutalmazta.

Doma Petra Dorina mesemondásáért különdíjban részesült.

Gratulálunk a  versenyzőknek és további szép sikereket kívánunk!

Alsós munkaközösség

Versenyeredmények

2013. szeptember 20. (Kisújszállás)

Megyei duatlon

Keserű Bálint 8.c
II. hely

Zsembeli Zsadány 8.c
IV. hely

Hidasi Attila Csanád 7.c
XXXI. hely (technikai okok miatt)

Csapat: I. hely

Felkészítők: Keserű Sándor, Kun László

2013. október 6. (Lakitelek)

Országos duatlon

Keserű Bálint 8.c
Zsembeli Zsadány 8.c
Hidasi Attila Csanád 7.c
V. hely

Felkészítők: Keserű Sándor, Kun László

2013. október 26. (Karcag)

XIII. „Nagykun Kupa” utánpótlás és felnőtt KYOKUSHIN országos bajnokság serdülő leány 2.

Szabó Klaudia 8.b
III. hely
Felkészítő: Gyarmati Imre

2013. november 16. (Budapest)

MKSZ Knock-Down utánpótlás magyar bajnokság
XVI. BUSHIDO-kupa serdülő leány -55kg
Szabó Klaudia 8.b
III. hely
Felkészítő: Gyarmati Imre

2013. november 11. (Karcag)

Molnár Anna matematikaverseny
Józsa Szabolcs 5.a
I. hely
Felkészítő: Andor Lászlóné

Sánta László 5.b
III. hely
Felkészítő: Szabó Andrea

Vajó Gergely 6.b
V. hely
Felkészítő: Szabó Andrea

Nagy László 6.b
VIII. hely
Felkészítő: Szabó Andrea

Lajtos István 7.b
VII. hely
Felkészítő: Pardy Károlyné

Egyed Judit 7.c
XII. hely
Felkészítő: Pardy Károlyné

Vass Márton 8.c
III. hely
Felkészítő: Andor Lászlóné

Nagy Laura 8.c
VI. hely
Felkészítő: Andor Lászlóné

Csapatverseny: III. hely

2013. november 26. (Karcag)

Diákolimpia IV. korcsoportos teremlabdarúgás körzeti selejtező
Kiss Sándor 6.b
Moga Edvin 7.b
Binder Ciprian 6.c
Sipos Robin 7.c
Fábián Gergő 8.b
Szendrei Máté 8.c
I. hely

Felkészítő: Keserű Sándor, Kun László

2013. december 5. (Tiszafüred)

FUTSAL diákolimpia megyei elődöntő
Kiss Sándor 6.b
Moga Edvin 7.b
Binder Ciprian 6.c
Sipos Robin 7.c
Fábián Gergő 8.b
Szendrei Máté 8.c
III. hely

Felkészítő: Keserű Sándor, Kun László

2013. november (Karcag)

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal Karcagi Járási Hivatala által meghirdetett „Így látom én” című rajzpályázat
Bernáth Ibolya 5.a
I. hely
Felkészítő: Bacsó Andrea
Németh Judit 8.b
különdíj
Felkészítő: Bacsó Andrea

Az eredmények megtekinthetők PDF formátumban is

Oldalak