I. Jász-Nagykun Szolnok Megyei Vonós Verseny

2016. május 4-én az Erkel Ferenc Tagintézményben került megrendezésre az I. Jász-Nagykun Szolnok Megyei Vonós Verseny.  A megmérettetésre kilenc iskola közel negyven tehetséges hegedűs és csellista növendéke jelentkezett.  A fellépő gyerekek hangszeres korcsoportonként mutathatták be a szabadon választott műveket. A legkisebbek képviseltették a legnagyobb létszámban magukat, de nagy öröm volt látni a középiskolások kiemelkedő produkcióit is. A szakmában elismert zsűrinek nehéz dolga volt, a verseny végeztével az érdeklődőket hasznos tanácsokkal látták el szakmai konzultáció keretén belül.

Eredmények:

Hegedű I. korcsoport:

  • Szabó Szonja 1. helyezés (Jászárokszállási Széchenyi Általános Iskola és AMI;   felkészítő:Pál Katalin)
  • Szabó Veronika 2. helyezés (Jászárokszállási Széchenyi Általános Iskola és AMI; felkészítő: Pál Katalin)
  • Yosef Hanna Sára 2. helyezés (Palotásy János Zeneiskola AMI–Jászberény; felkészítő: Tímárné Molnár Mária)
  • Fazekas Eleonóra 3. helyezés (Szolnoki Bartók Béla AMI; felkészítő: Heinermann György)
  • Major Kinga 3. helyezés (Jászárokszállási Széchenyi Általános Iskola és AMI; felkészítő: Pál Katalin)

Különdíj:

  • Herényi Anna Kinga (Karcagi Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolai Tagintézménye; felkészítő: Székelyné Szabados Annamária)
  • Kellner Enikő ((Palotásy János Zeneiskola AMI– Jászberény; felkészítő: Tímárné Molnár Mária)
  • Papp Zsófia (Palotásy János Zeneiskola AMI– Jászberény; felkészítő: Tímárné Molnár Mária)

Dicséret:

  • Arnóczki Attila ((Jászárokszállási Széchenyi Általános Iskola és AMI; felkészítő: Pál Katalin)
  • Dankó Andor (Mezőtúri Általános Iskola és AMI Bárdos Lajos Alapfokú Művészeti Iskolája; felkészítő: Bereczki Lászlóné)
  • Kiss Ajsa Málna (Fekete László Zeneiskola- AMI- Tiszafüred; felkészítő: Rőmer Ottó)
  • Samodai Bíborka Janka (Fekete László Zeneiskola- AMI- Tiszafüred; felkészítő: Rőmer Ottó)
  • Stelli Péter Zsombor (Törökszentmiklósi Kodály Zoltán AMI; felkészítő: Mesterné Vadas Zsuzsa)

Cselló I. korcsoport

  • Juhász Réka 1. helyezés (Palotásy János Zeneiskola AMI– Jászberény; felkészítő: Tóth Judit)
  • Jámbor Dorottya Borbála 1. helyezés (Szolnoki Bartók Béla AMI; felkészítő: Tóth Judit)
  • K. Nagy Veronika 3. helyezés (Karcagi Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolai Tagintézménye; felkészítő: Urbánné Tóth Klára)

Dicséret:

  • Molnár Vanda (Törökszentmiklósi Kodály Zoltán AMI; felkészítő: Balázsné Tóth Hajnalka)
  • Czeglédi Zétény János (Törökszentmiklósi Kodály Zoltán AMI; felkészítő: Balázsné Tóth Hajnalka)

Hegedű II. korcsoport

  • Burai Zsolt Kevin 1. helyezés (Palotásy János Zeneiskola AMI– Jászberény; felkészítő: Bernhardt Andrásné)
  • Antal Sára 2. helyezés (Törökszentmiklósi Kodály Zoltán AMI; felkészítő: Túri Éva)
  • Romhányi Eszter 2. helyezés (Szolnoki Bartók Béla AMI; felkészítő: Heinermann György)
  • Juhász Luca 3. helyezés (Baptista AMI- Kisújszállás; felkészítő: Horváthné Galambos Olga)

Cselló II. korcsoport

  • Fülöp Zsuzsanna 1. helyezés (Ceglédi Erkel Ferenc AMI; felkészítő: Sindel- Kocsis Zsuzsanna)
  • Kovács Balázs 1. helyezés (Karcagi Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolai Tagintézménye; felkészítő: Urbánné Tóth Klára)
  • Tótkomlósi Edina Eszter 1. helyezés (Karcagi Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolai Tagintézménye; felkészítő: Urbánné Tóth Klára)
  • Teleki Gábor 2. helyezés (Palotásy János Zeneiskola AMI– Jászberény; felkészítő: Tóth Judit)
  • Szekeres Adrienn 3. helyezés (Törökszentmiklósi Kodály Zoltán AMI; felkészítő: Sindel Liza)

Különdíj:

  • Antal Emese (Törökszentmiklósi Kodály Zoltán AMI; felkészítő: Sindel Liza)

Cselló III. korcsoport

  • Czinege Lajos 3. helyezés (Karcagi Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolai Tagintézménye; felkészítő: Urbánné Tóth Klára)

Hegedű IV. korcsoport

  • Fátyol Norbert 2. helyezés (Eszter (Karcagi Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolai Tagintézménye; felkészítő: Székelyné Szabados Annamária)
  • Papp Nikolett 2. helyezés (Mezőtúri Általános Iskola és AMI Bárdos Lajos Alapfokú Művészeti Iskolája; Bereczki Lászlóné)

Cselló IV. korcsoport

  • Török Sámuel 1. helyezés (Szolnoki Bartók Béla AMI; felkészítő: Tóth Judit)
  • Kovács Luca 2. helyezés (Karcagi Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolai Tagintézménye; felkészítő: Urbánné Tóth Klára)
  • Tóth Tina 2. helyezés (Karcagi Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolai Tagintézménye; felkészítő: Urbánné Tóth Klára)

Felkészítő tanári különdíjak:

  • Bernhardt Andrásné (Palotásy János Zeneiskola AMI– Jászberény)
  • Heinermann György (Szolnoki Bartók Béla AMI)
  • Pál Katalin (Jászárokszállási Széchenyi Általános Iskola és AMI)
  • Sindel- Kocsis Zsuzsanna (Ceglédi Erkel Ferenc AMI)
  • Tímárné Molnár Mária (Palotásy János Zeneiskola AMI)
  • Tóth Judit (Szolnoki Bartók Béla AMI; Palotásy János Zeneiskola AMI– Jászberény)
  • Urbánné Tóth Klára (Karcagi Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolai Tagintézménye)

Zongorakísérői különdíjak:

  • Farkasné Szőke Tünde (Palotásy János Zeneiskola AMI)
  • Gaál Andrea (Jászárokszállási Széchenyi Általános Iskola és AMI)
  • Nánási Erzsébet (Törökszentmiklósi Kodály Zoltán AMI)
  • Zbiskó Zoltánné (Karcagi Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolai Tagintézménye)

Gratulálunk minden növendéknek, felkészítő tanáraiknak és a zongorán közreműködő kollégáknak. További szép eredményeket kívánunk.