Eredményeink

A mese szeretete

A Karcagi Általános Iskola Kiskulcsosi Tagiskolájának alsós munkaközössége negyedik alkalommal rendezte meg Ferencziné Varga Ildikó szervezésével A mese szeretete című családi mesevetélkedőt. A csapatok tagjait az alsós tanulók és szüleik alkották.

Idén tréfás mesékkel ismerkedhettek meg, melyek a következők voltak: A három együgyű leány, A büszke leány, A bolondos legény és A furfangos székely menyecske.

Sok érdekes feladatban volt részük a versenyzőknek (keresztrejtvény, kakukktojás, igaz-hamis, szituációs játék). A délután kellemes, vidám hangulatban telt el.

Gratulálunk a résztvevő családoknak: a Kiss és Kovács családnak a 4. osztályból, a Kele és Nagy családnak a 3. osztályból, a Molnár és Seletye családnak az 1. osztályból valamint a Székely és Ökrös családnak a 2. osztályból.

A mesevetélkedőhöz kapcsolódóan városi meseillusztrációs rajzpályázatot hirdettünk meg, mely Veres Henrietta szervezésében valósult meg. Felhívásunkra sok szép alkotás érkezett a város általános iskoláiból. Összesen 66 gyermek készített rajzot. A legszebbekből kiállítást rendeztünk.

A díjazottak a következők lettek:

1-2. osztály

I. Kecskés Redmond   2.a

Györffy István Tagiskola

Felkészítő: Takács Nikoletta

II. Pintér Gabriella 1.a

Kiskulcsosi Tagiskola

Felkészítő: Veres Henrietta

III. Fülöp Zsuzsanna 2.a

Kiskulcsosi Tagiskola

Felkészítő: Vargáné Molnár Éva

Különdíj:

Darók Hanna Abigél  2.b

Kováts Mihály Tagiskola

Felkészítő: Magyar Sándorné, Darókné Pál Zsuzsa

3-4. osztály

I. Gyökeres Mária Zsófia 4.a

Kiskulcsosi Tagiskola

Felkészítő: Kiss-Andrási Erika

II. Györfi Tímea 4.b

Kováts Mihály Tagiskola

Felkészítő: Némethné Tőkés Éva

III. Nagy Zsolt 3.a

Kiskulcsosi Tagiskola

Felkészítő: Lakatos Mihályné

Különdíj:

Vászon Zsolt 4.a

Györffy Tagiskola

Felkészítő: Pallagi Bernadette

Köszönjük a részvételt és gratulálunk a szép eredményekhez!

Alsós Munkaközösség

Nyári élményem

A Városi DÖK városi pályázatot hirdetett Nyári élményem címmel, ahol Deák Nikolett 4. osztályos tanuló II. helyezést ért el.

Felkészítő pedagógus: Kiss–Andrási Erika

Rajzversenyek

A KÁI Györffy István Tagiskolája rajzpályázatot hirdetett a Gyógynövények szerepe címmel:

1. osztály
I. hely   Seletye Odett
II. hely  Kovács Hanna
III. hely Tóth Zsófia
Felkészítő pedagógus: Veres Henrietta Katalin

2. osztály
III. hely Beregszászi Flóra
Felkészítő pedagógus: Vargáné Molnár Éva

3. osztály
I. hely   Sipos Karina
II. hely  Balázs Bence
III. hely Kele Gabriella
Felkészítő pedagógus: Lakatos Mihályé

4. osztály:
I. hely   Fülöp Gábor Dávid
Felkészítő pedagógus: Kiss- Andrási Erika

Arany János rajzversenyen:

Csiki Patrícia I. hely
Sebők Lajos III. helyen végzett.

Felkészítő pedagógus: Veres Henrietta Katalin

A Szent Pál Marista Általános Iskola városi rajzversenyt hirdetett Ültesd el a remény magját címmel:

Fülöp Gábor Dávid 4. osztályos tanuló I. helyezést ért el.
Felkészítő pedagógus: Kiss- Andrási Erika

Sebők Lajos 6. osztályos tanuló I. helyezést ért el.
Felkészítő pedagógus: Veres Henrietta Katalin

 

Országos Diákolimpia

2014. március 1-jén, szombaton iskolánk IV. korcsoportos fiú 4x50 m-es gyorsváltója a Kecskeméten megrendezett Országos Diákolimpiai Döntőn, kiváló teljesítménnyel az V. helyezést érte el.

A váltó tagjai:

  • Keserű Bálint /Györffy 8.c/,
  • Szentesi Ákos /Györffy 8.c/,
  • Zsembeli Zsadány /Györffy 8.c/,
  • Szabados Bence /Kováts 8.b/.

Felkészítők: Keserű Sándor, Kun László testnevelők.

Curie verseny

Szolnokon 2014. február 7-én megrendezett Curie Matematika Területi versenyen Lukács Gábor 4. osztályos tanuló V. helyezést ért el, összesítetten országos 33. helyezett lett.
Felkészítő pedagógus: Kiss- Andrási Erika

A 2014. február 15-én Püspökladányban megszervezett Curie Környezetvédelmi Területi döntőn III. helyezést értek el a 4. osztályos tanulóink: 

  • Gyökeres Mária Zsófia
  • Kun Zsófia
  • Fülöp Gábor Dávid

Felkészítő pedagógus: Kiss- Andrási Erika

„Régi karcagi munkahelyek”

2014. február 11-én délután került sor a Karcagi Általános Iskola Györffy István Tagiskolája által a Györffy Napok keretében meghirdetett helytörténeti pályázatok értékelésére.

A pályázatra huszonkét pályamű érkezett a város négy általános iskolájából. A pályázók minősítő oklevelet és jutalomkönyvet vehettek át Pánti Ildikó nyugdíjas iskolaigazgatótól és Szecskó Alfréd igazgatóhelyettestől.

A beérkezett dolgozatok öt kategória szerint kerültek értékelésre.

Az elért eredmények:

KIEMELT ARANY

  • Czombos István Bence 6.osztály Cipőipari Szövetkezet KÁI Kováts Mihály Tagiskolája
  • Kállai Marcell 5.o Téglagyár Karcagi Nagykun Református Általános Iskola
  • Vincze Péter 6.o Karcagi Sütőipari Vállalat Karcagi Nagykun Református Általános Iskol
  • Sántha Máté Imre 8.o Régi karcagi munkahelyek Karcagi Nagykun Református Általános Iskola
  • Kövesi Zorka- Kardos Luca 5.o Karcagi Cipőipari Szövetkezet KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Ugrai Krisztina 6.o A Karcagi Posta nagymamám korában KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Farkas Fanni 6.o A Lenin Mezőgazdasági Termelőszövetkezet tevékenysége és felbomlása  KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Egyed Judit 7.o Egy karcagi tanító KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Kovács Áron 6.o Karcag és Vidéke ÁFÉSZ húsüzeme és vágóhídja Karcagi Nagykun Református  Általános Iskola
  • Kovács Ágnes 8.o A mézes kalácsos mesterség  Karcagon KÁI Györffy István Tagiskolája

ARANY

  • Balaskó Ádám 5.o Téglagyár Karcagi Nagykun Református Általános Iskola
  • Kiss Virág 7.o Régi karcagi munkahelyek KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Kapitány András 7.o A Karcagi Hántolómalom bemutatása KÁI Kiskulcsosi Tagiskolája
  • Lazányi Bernadett 6.o A nagymamám munkássága a karcagi bankokban KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Petri Viktória 6.o A tejház Karcagi Nagykun Református Általános Iskola


EZÜST

  • Kurucz Aletta7.o Suszterség KÁI Kiskulcsosi Tagiskolája
  • Kerekes Tímea-  Rózsa Anita 5.o RIP Ruhaipari Szövetkezet Karcagi Nagykun Református Általános Iskola
  • Pesti Zsófia 7.o Egy karcagi munkahely, amely már a múlté KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Nagy Krisztina 8.o A termelőszövetkezet KÁI Györffy István Tagiskolája

                                                                                                                                                                                                                                                       
BRONZ

  • Juhász Erik 7.o A karcagi téglagyár KÁI Györffy István Tagiskolája
  • Valner Zsófia 8.o A karcagi téglagyár KÁI Györffy István Tagiskolája

KÜLÖNDÍJ

  • Szabó Szilvia 5.o A Szabó fazekas műhely Karcagon Karcagi Nagykun Református Általános Iskola

Az eredményekhez szívből gratulálok!

Tisztelettel megköszönöm a munkáját a zsűri tagjainak: Dr Kasuba Jánosné nyugdíjas iskolai könyvtárosnak, Dr Kasuba János nyugdíjas TSZ elnöknek és Ruzicska Ferenc helytörténésznek, valamint a felkészítő tanároknak: Rapi Lajosné, Takácsné Csikós Anikó, Halmai Györgyné, Keserűné Ébner Tünde tanárnőknek.

Köszönöm a rendezvény sikeres lebonyolításához nyújtott segítségét a felsős munkaközösségnek, a „Nyelvi laborral a nyelvtanulásért” Alapítványnak, Szabóné Fábián Éva SZMK elnöknek, az ESSEN kft-nek, Molnár Sándorné iskolatitkárnak, és a felsős diákönkormányzatnak.
                                                                                         

Kovács Miklósné
történelemtanár, a pályázat szervezője

Az olvasás az élet

„A könyvekben minden benne van. Minden szépet, bölcset, fontos dolgot leírtak valamikor… Az egész világot megtalálod bennük, ha tudod, hol keresd. Az olvasás nem menekülés az életből. Az olvasás az élet. Életet teremt.” ( Adam Kennedy)

A Györffy István Tagiskola alsó tagozatos munkaközössége 2014. február 12-én rendezte meg a közkedvelt városi olvasóversenyét. Ezen a délutánon a tehetséges tanulók ismét lehetőséget kaptak olvasási és szövegértési tudásuk bemutatására, összemérésére.

Gratulálunk a versenyző gyerekeknek, a felkészítő pedagógus kollégáknak, valamint a szülőknek az elért szép sikerekhez, köszönjük az áldozatos lelkiismeretes munkát.

Eredmények:


2. osztály

Helyezés

Név

Iskola

Felkészítő pedagógus

1.

Éliás László

K.Á.I. Györffy István Tagiskola

Bereczkiné Nagy Erzsébet Éva

2.

Kecskés Redmond

K.Á.I. Györffy István Tagiskola

Szakályné Kollát Emese

3.

Kis Lili

K.Á.I. Kováts Mihály Tagiskola

Magyar Sándorné

3.

Doma Petra Dorina

K.Á.I. Kiskulcsosi Tagiskola

Dr. Szabó Jánosné

3. osztály

1.

Mihály Kata

Nagykun Református Ált. Isk.

Soósné Balajti Gabriella

2.

Hajdu Szilárd

Nagykun Református Ált. Isk.

Szentesi Katalin

3.

Gerák Hanna Evelin

K.Á.I. Györffy István Tagiskola

Balogh Erzsébet

3.

Kocsis Csenge

K.Á.I. Kováts Mihály Tagiskola

Patkóné Erdei Judit

4. osztály

1.

Kovács Zita Dzsenni

K.Á.I. Kiskulcsosi Tagiskola

Cserés Gabriella

1.

Emődi Réka

K.Á.I. Györffy István Tagiskola

Csinálthné Bakó Éva

2.

Tótkomlósi Edina Eszter

Nagykun Református Ált. Isk.

Vinczéné Gál Katalin

3.

Bakó Kevin

K.Á.I. Kováts Mihály Tagiskola

Törőcsikné Magyar Erika

Borsosné Herczegh Judit munkaközösség-vezető
 

 

Olvasóverseny eredmények

A „Györffy Napok” alkalmából megrendezett városi olvasóversenyen tagiskolánkat az alábbi tanulók képviselték:

2. osztályból:

  • Doma Petra Dorina
  • Kovács Lili

Felkészítő: Dr. Szabó Jánosné

3. osztályból:

  • Balázs Bence
  • Győri József

Felkészítő nevelő: Lakatos Mihályné

4. osztályból:

  • Kovács Zita Dzsenni
  • Palkó Fanni

Felkészítő nevelő: Cserés Gabriella

Gratulálunk a versenyzők sikeres szerepléséhez, nagyon örülünk és büszkék vagyunk Kovács Zita Dzsenni I. és Doma Petra Dorina III. helyezésére.

Kavicsszobrászat és helyesíró verseny

A Kováts Mihály Tagiskola által rendezett városi helyesíró versenyen az alábbi tanulók képviselték iskolánkat:

2. osztály: 

  • Doma Petra Dorina  II. hely
  • Kovács Zoltán   IV. hely

Felkészítő: Dr. Szabó Jánosné

3. osztály: 

  • Balázs Bence   V. hely
  • Győri József   I. hely

Felkészítő: Lakatos Mihályné

4. osztály: 

  • Kovács Zita Dzsenni  II. hely
  • Rácz Henrik    VII. hely

Felkészítő: Cserés Gabriella

A Kováts Mihály Tagiskola által rendezett városi szintű Kavicsszobrászat „Öko- szobor pályázaton” a következő eredmények születtek:

2. osztály:

  • Tóth Enikő   I. hely
  • Suba Viktória Magdolna  III. hely

Emléklapot kapott:

  • Beregszászi Flóra,
  • Suba Orsolya Julianna,
  • Doma Petra Dorina

Felkészítő: Vargáné Molnár Éva Zsuzsánna

4. osztály:

  • Balogh Norbert  I. hely
  • Deák Nikolett   Emléklap

Felkészítő: Kiss- Andrási Erika

Különdíjban részesült:

  • Gyökeres Mária Zsófia,
  • Kun Zsófia,
  • Csanádi Nikolett,
  • Nagy Dorottya,
  • Fülöp Gábor Dávid,
  • Molnár Eszter,
  • Kovács Zita Dzsenni,
  • Tóth Viktória Judit,
  • Vigh Csenge

Felkészítő: Kiss- Andrási Erika

A helyesírási verseny 2014-i évi eredményei

Oldalak