Eredményeink

"Élj egészségesen!" rajzpályázat

A Karcagi Általános Iskola Kiskulcsosi Tagiskolájának tanulói részt vettek az "Élj egészségesen!" rajzpályázaton, ahol a következő eredmények születtek:

4. osztály:
1. hely Tóth Viktória Judit
2. hely Szabó Dóra Virág
3. hely Fülöp Gábor Dávid
Felkészítő pedagógus: Kiss- Andrási Erika

Különdíj:
Balogh Norbert, Gyökeres Mária Zsófia, Nagy Dorottya 4. osztályos tanulók. Felkészítő pedagógus: Kiss- Andrási Erika

Pintér Gabriella, Kiss Cintia 1. osztályos tanulók.
Felkészítő pedagógus: Veres Henrietta Katalin

„Őseink nyomában”

A Jász- Nagykun- Szolnok Megyei Pedagógiai Intézet és a Szent István Egyetem Gyakorló Sport Általános Iskola és Gimnázium által meghirdetett „Őseink nyomában” Területi Hon- és Népismereti Versenyre iskolánkból Kovács Ágnes 8. c osztályos tanuló nevezett be „Az állattartás régen és ma Karcagon” című pályázatával.

Az eredményhirdetésre Jászberényben a Szent István Egyetem Apponyi termében került sor, ahol a nyolcadik osztályos egyéni kategóriában második helyezést ért el a három megye pályázói közül.

Ági hatodik osztályos kora óta résztvevője volt a Györffy Napok helytörténeti pályázatának, és minden alkalommal kiemelt arany minősítést szerzett.

 

Gratulálok az elért eredményekhez és további sikeres kutatómunkát kívánok. Megköszönöm a családja támogatását.


Kovács Miklósné történelemtanár
Karcagi Általános Iskola Györffy István Tagiskolája

Rajzpályázat

Víz világnapja rajzpályázat

Rajzpályázat eredményei

A 2014. május 12-én a Szent Pál Hét alkalmából megrendezett Ültesd el a remény magját című városi rajzpályázaton a 3-4. osztályosok közül:

  • Tóth Viktória Judit –  különdíj
  • Gyökeres Mária Zsófia – különdíj

Felkészítő: Kiss- Andrási Erika

 

az 1-2. osztályosok közül:

  • Molnár Tiffani – különdíj

Felkészítő: Veres Henrietta Katalin

Versenyeredmények

2014. április 9. (Karcag)

Alapműveleti matematikaverseny körzeti forduló

Józsa Szabolcs 5.a

III. hely

Felkészítő: Andor Lászlóné

Sánta László 5.b

II. hely

Felkészítő: Szabó Andrea Éva

Vass Márton 8.c

I. hely

Felkészítő: Andor Lászlóné

2014. február 7. (Szolnok)

Curie matematika emlékverseny megyei döntő

Józsa Szabolcs 5.a

IV. hely

Felkészítő: Andor Lászlóné

Lajtos István 7.b

IX. hely

Felkészítő: Pardy Károlyné

Vass Márton 8.c

IV. hely

Felkészítő: Andor Lászlóné

Gulyás Ferenc 8.c

IX. hely

Felkészítő: Andor Lászlóné

Curie matematika emlékverseny országos döntő

Vass Márton 8.c

VII. hely

Felkészítő: Andor Lászlóné

2014. március 18. (Karcag)

Fizika+ verseny

Vajó Gergely 6.b

XII. hely

Felkészítő: Pardy Károlyné

Reszegi Máté 8.c

III. hely

Felkészítő: Pardy Károlyné

2014. március 23. (Szolnok)

Hevesy György megyei kémiaverseny

Gulyás Ferenc 8.c

III. hely

Veres László 8.c

VI. hely

Felkészítő: Vass György

2014. február 11. (Karcag)

Öveges József kárpát-medencei fizikaverseny megyei forduló

Reszegi Máté 8.c

VII. hely

Felkészítő: Pardy Károlyné

2014. április 8. (Szolnok)

Öveges József kárpát-medencei fizikaverseny megyei döntő

Reszegi Máté 8.c

VI. hely

Felkészítő: Pardy Károlyné

2014. április 8. (Szolnok)

Országos angol nyelvi verseny megyei forduló

Kovács Luca 7.b

XII. hely

Felkészítő: Lazányiné Biró Margit

Pesti Zsófia Erika 7.c

XIII. hely

Felkészítő: Makula Ibolya

Vass Márton 8.c

X. hely

Felkészítő: Vass György

2014. április 12. (Szolnok)

Teleki Pál országos földrajz-földtan verseny megyei döntője

Csombordi Bence 8.b

III. hely

Felkészítő: Birizló Csaba

2014. április 12. (Berekfürdő)

XI. Nagykun vers-és prózamondó verseny

Kele Ádám 7.c

II. hely

különdíj

Felkészítő: Posztósné Gyarmati Éva

2014. március 22. (Karcag)

A Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt. a Víz Világnapja alkalmából megrendezett „Ki vizet ad, életet ad…” rajzpályázat

Urbán Lili 7.c

elismerés

2014. április 12. (Budapest)

Város-és Faluvédők Szövetsége „Fiatalok az épített és természeti környezet védelméért” című pályázat

Urbán Lili 7.c

különdíj

2014. április 23.

Elsősegélynyújtó verseny területi döntő

Gál Péter 7.c

Kiss Ágnes 7.c

Kocsis Péter 7.c

Pesti Zsófia Erika 7.c

Rauschenberger Zsófia 7.c

I. hely

Czinege Ágnes 6.b

Vajó Andrea 6.b

Egyed Judit 7.c

Fodor István 7.c

Kiss Virág 7.c

III. hely

Károlyi Klaudia 6.a

Horváth Lajos 6.b

Kocsis Zoltán Mátyás 6.b

Mándi Attila Sándor 6.b

Papp Elek 6.b

IV. hely

Czinka Gabriella 5.a

Komáromi Lili 5.a

Gönczi István 5.b

Házi Norbert 6.b

Deli Elek Ferenc 8.a

VI. hely

Felkészítő: Birizló Csaba, Kiss Ildikó

2014. április 25.

Kaán Károly természetismereti verseny megyei döntő

Kis Gergő 5.a
I. hely

Józsa Szabolcs 5.a

II. hely

Sánta László 5.b

VI. hely

Juhász Balázs 5.b

IX. hely

Kántor László 5.b

XI. hely

Felkészítő: Birizló Csaba

2014. április 29.

Elsősegélynyújtó verseny megyei döntő

Gál Péter 7.c

Kiss Ágnes 7.c

Kocsis Péter 7.c

Pesti Zsófia Erika 7.c

Rauschenberger Zsófia 7.c

II. hely

Felkészítő: Birizló Csaba, Kiss Ildikó

2014. április 5. (Szolnok)

Simonyi Zsigmond kárpát-medencei helyesíró verseny megyei forduló

Kele Ádám 7.c

III. hely

Felkészítő: Posztósné Gyarmati Éva

2014. május 6. (Szolnok)

Atlétika 4-tusa III. korcsoportos megyei diákolimpia döntő

lány csapat

Szőke Evelin 5.b

Kréz Gabriella 6.a

Lazányi Bernadett 6.a

Mándi Szabina 6.a

Varga Réka Rebeka 6.a

III. hely

fiú csapat

Bakó Mihály 6.a

Barabás Máté 6.a

Bézi Dániel 6.a

Labancz Mihály 6.a

Kiss Sándor 6.b

IV. hely

egyéni összetett

Labancz Mihály 6.a

III. hely

Felkészítő: Szecskó Alfréd

Városi Környezetismereti Verseny

2014. április 29-én, a Kiskulcsosi héten rendeztük meg a Városi Környezetismereti Versenyt 4. osztályosok számára. A gyerekek hét fordulóban mérhették össze tudásukat ezen a délutánon.

A következő eredmények születtek:
1. hely  Gyökeres Mária Zsófia (Kiskulcsosi Tagiskola, felkészítő tanára: Kiss-Andrási Erika)
2. hely Fülöp Gábor Dávid (Kiskulcsosi Tagiskola, felkészítő tanára: Kiss-Andrási Erika)
3. hely Kun László Ákos (Györffy István Tagiskola, felkészítő tanára: Csináthné Bakó Éva)
4. hely Gyarmati Zoltán (Karcagi Nagykun Református Általános Iskola, felkészítő tanára: Kozmáné Dénesi Gyöngyi)
4. hely Kovács Balázs (Györffy István Tagiskola, felkészítő tanára: Csináthné Bakó Éva)
5. hely Örlős Sándor (Karcagi Nagykun Református Általános Iskola, felkészítő tanára: Kozmáné Dénesi Gyöngyi)

A Karcagi Általános Iskola Kováts Mihály Tagiskolája diákjának sikere a Mozaik Kiadó tanulmányi versenyén

A 2013-14-es tanévben is meghirdette országos szintű tanulmányi versenyét a Mozaik Kiadó.

A verseny célja a tehetséggondozás, a diákok érdeklődésének felkeltése.  Az  idén több, mint 16000 gyerek jelentkezett a hét műveltségterületet átfogó tizennégy tantárgyban meghirdetett versenyre elsőtől nyolcadik osztályig.

Októbertől márciusig a benevezett tanuló 5 fordulón keresztül búvárkodhatott, kutathatott az adott témakörben, fejleszthette képességeit a tesztfeladatok megoldásai során. Ehhez bármilyen segítséget igénybe vehetett. A feladatok nehézsége az átlagos és a jó képességű diákokhoz igazodott.

A legjobbak április 12-én az ország különböző városaiban megrendezett döntőkön mérhették össze tudásukat. Itt már az előzetes felkészülés alapján önállóan, segítség nélkül kellett megoldani a feladatokat.  Így alakult ki a végső sorrend.

A Kováts Mihály Tagiskolából Örsi Imre 8.b osztályos tanuló történelem tantárgyból nevezett be ebbe a versenybe.  A korábbi években is megmutatkozott már e tantárgy iránti érdeklődése. Rendszeresen részt vett az Ifjú Történészek versenyen, és az Erzsébet vetélkedő döntőjében országos győzelmet arató csapat meghatározó tagja volt az előző tanévben.

A döntő témájaként az I. világháborút jelölték meg.  Tekintettel arra, hogy 2014-ben 100. évfordulója lesz e sok áldozatot követelő történelmi eseménynek.

Tantárgyanként az első hat legjobb eredményt elérő diák ünnepélyes eredményhirdetésen vehetett részt április 26-án Szegeden.
Itt derült ki, hogy Imre az 554 induló közül az előkelő 4. helyezést érte el.

Gratulálunk a remek eredményhez!
Ráczné Kováts Éva
ny. magyar-ének szakos,
felkészítő tanár

III. korcsoportos atlétikai diákolimpia megyei döntő

2014. május 6.-án Szolnokon a III. korcsoportos atlétika diákolimpia megyei döntőjén a Karcagi Általános Iskola fiú és lány csapata eredményesen szerepelt. A lány csapat 3. a fiú csapat holtversenyben a 3-4. helyen végzett.

A lány csapat tagjai:

  • Szőke Evelin (Györffy)
  • Varga Réka Rebeka (Györffy)
  • Papp Rebeka Virág (Kiskulcsos)
  • Mándi Szabina (Györffy)
  • Kréz Gabriella (Györffy)
  • Lazányi Bernadett (Györffy)

A fiú csapat tagjai:

  • Labancz Mihály (Györffy)
  • Barabás Máté (Györffy)
  • Bakó Mihály (Györffy)
  • Lakatos István (Kiskulcsos)
  • Kiss Sándor (Györffy)
  • Bézi Dániel (Györffy)

Felkészítő testnevelők: Szecskó Alfréd Artúr, Dr. Király Józsefné, Kun László Attila

Kis mesemondók sikerei

A Csiga-biga palota városi mesemondó versenyen tagiskolánkat két tanuló képviselte, és színvonalas szereplésükkel szép sikert értek el.

Sánta Hanna 1. osztályos tanuló III. helyezést ért el
Felkészítő pedagógus: Veres Henrietta

Doma Petra Dorina 2. osztályos tanuló II. helyezést ért el
Felkészítő pedagógus: Dr. Szabó Jánosné

A „Szent Flórián” vers és prózamondó verseny elődöntőjére hat alsó tagozatos tanulónk készült nagy szorgalommal.

2. osztályból: Suba Viktória Magdolna
                       Stupinszki Péter
                       Tóth Enikő
Felkészítő pedagógus: Dr. Szabó Jánosné

4. osztályból: Deák Nikolett
                       Rácz Henrik
                       Vigh Csenge
Felkészítő pedagógus: Cserés Gabriella

Tóth Enikő 2. osztályos tanuló bejutott a verseny döntőjébe, ahol színvonalas, szép mesemondásával II. helyezést ért el.

Büszkék vagyunk a szép eredményekre. Gratulálunk kis versenyzőinknek és további szép sikereket kívánunk!


 

Oldalak