április 2014

Kováts Mihály emlékváltó

A Kováts Mihály Tagiskola az iskola névadójának tiszteletére, a Kováts Mihály Emléknapok keretében váltófutóversenyt szervez.

A verseny ideje: 2014. május 12. 14.30 óra

Gyülekező: az iskola aulájában 14.15-kor.

A verseny célja:

  • méltó megemlékezés a névadó tiszteletére.
  • versenyzési lehetőségbiztosítása a tanulók részére.

A verseny helyszíne: az iskola előtti Múzeum Park.

Egyéb: a versenyen egy fő kb. 600m  (2kör ) fut.

A nemek sorrendje: fiú-lány-fiú-lány-fiú-lány

Díjazás: a győztes csapat elnyeri a Kováts Mihály vándorserleget. Valamennyi csapat oklevelet kap.

Eredményhirdetés: az iskola előtti Kováts Mihály emléktábla előtt.

Nevezés: 2014. május 05-ig személyesen vagy a Kováts Mihály Tagiskola 59/503-416-os telefonszámon.


Testnevelés munkacsoport

Alapműveleti Matematikaverseny

Alapműveleti Matematikaverseny JNSZ megyei döntőjének díjkiosztója

Helyszíne: Karcagi Általános Iskola Kováts Mihály Tagiskolája, Karcag, Kálvin u. 9.

Ideje: 2014. április 24. (csütörtök) 15 óra

Meghívott versenyzők és felkészítő nevelők:

Karcagi Általános Iskola Györffy István Tagiskolája

Tanuló neve

Évfolyama

Felkészítő nevelője

Kun László Attila

4

Csináthné Bakó Éva

Józsa Szabolcs

5

Andor Lászlóné

Sánta László Ákos

5

Szabó Andrea Éva

Vass Márton

8

Andor Lászlóné

Kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium

Tanuló neve

Évfolyama

Felkészítő nevelője

Simon Dániel Gábor

8

Bogdányné Pigniczki Erzsébet és

Pósa Lajos

Szolnoki Fiumei Úti Általános Iskola

Tanuló neve

Évfolyama

Felkészítő nevelője

Rőczey Sára

4

Szabó Anikó

Száz Máté

6

Huszár Judit

Molnár Gábor

7

Dr. Burkáné Beck Csilla

Széchenyi Körúti Általános Iskola, Sportiskola és AMI

Tanuló neve

Évfolyama

Felkészítő nevelője

Vágó Tibor

4

Csortosné Erdős Lívia

Ollé László

6

Ugrai-Tóth Margit Anna

Kavas Katalin

8

Fűzfői Szilvia

Karcagi Nagykun Református Általános Iskola

Tanuló neve

Évfolyama

Felkészítő nevelője

Vinis Dóra

4

Vinczéné Gál Katalin

Ferenczi József

5

Nagy Péter

Áncsán Gábor

5

Nagy Péter

Csontos György

6

Tóthné Szucsáki Hajnal

Vinis Máté

7

Tóthné Szucsáki Hajnal

Bercsényi Miklós Katolikus Gimnázium és Kollégium, Általános Iskola, Óvoda-Pánthy Endre Katolikus Általános Iskola Tagintézménye

Tanuló neve

Évfolyama

Felkészítő nevelője

Nagy Ferenc

4

Ficzere Alice

Turcsányi Máté

7

Farkas-Osváth Róbert László

Kossuth Lajos Baptista Általános Iskola, Pedagógiai Szakszolgálat és Kollégium

Tanuló neve

Évfolyama

Felkészítő nevelője

Erneszt Antal Dániel

4

Csányiné Szabó Annamária

Nagy Lajos Adolf

8

Ágfalviné Tóth Magdolna

Petőfi Sándor Általános Iskola

Tanuló neve

Évfolyama

Felkészítő nevelője

Árvai Fanni

5

Pozsonyiné Vad Ilona

Bognár Vanessza

5

Pozsonyiné Vad Ilona

Bognár Ádám

7

Bedőné Homoki Márta

Karcagi Általános Iskola Kováts Mihály Tagiskolája

Tanuló neve

Évfolyama

Felkészítő nevelője

Darók Illés Dávid

6

Antalócziné Balog Ágnes

Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Tanuló neve

Évfolyama

Felkészítő nevelője

Székelyhidi Klára

6

Héreginé Molnár Emese

Szegfű Patrik

8

Csernák Péterné

Kassai Úti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Tanuló neve

Évfolyama

Felkészítő nevelője

Kovács Szabolcs

6

Kis Olga

Lajosmizsei Fekete István Sportiskolai Általános Iskola

Tanuló neve

Évfolyama

Felkészítő nevelője

Báder Nagy Roland

7

Besenyi Márta

Szászbereki Kolping Katolikus Általános Iskola

Tanuló neve

Évfolyama

Felkészítő nevelője

Zsótér Laura

7

Kovács Krisztina

Szegő Gábor Általános Iskola

Tanuló neve

Évfolyama

Felkészítő nevelője

Kovács Luca

8

Császárné Tóth Ildikó

   

Lévainé Kovács Róza             

szervező

Kiskulcsosi hét

KISKULCSOSI HÉT 2014. április 23- 30-ig

Április 23. szerda

Alsósoknak:    14.30 – 16.00:     Aszfalt rajz, rókavadászat 1-4. osztály

Felsősöknek:      13.30 – tól :     HI- HI- HI vetélkedő

Április 24. csütörtök

Alsósoknak:        14.30 – 16.00:     Kerékpár verseny

Felsősöknek:        14.00 – 16.00:    Floor ball

Április 25. péntek

Alsósoknak:    14.30 – 16.30:    Nagyteremben ingyenes disco

Felsősöknek:     14.30 – 16.00:     Kiskulcsos Kupa 5-6. osztályosoknak a füves pályán

13.30 – 14.15:     Informatika verseny

17.00 – 19.00:    Nagyteremben ingyenes disco

Április 28. hétfő

Alsósoknak:             Labdajátékok

Felsősöknek:     15.00 - 16.00:     Kölyök atlétikai program eszközeinek használata a mindennapos  
testnevelés óra keretében

Április 29. kedd

Alsósoknak:    14.30 – 16.00:     Városi környezeti verseny- Nagyteremben

Felsősöknek:     14.00 – 16.00:     Kerékpár ügyességi

14.00 – 16.00:     Műveltségi vetélkedő 7-8. osztályosoknak

Április 30. szerda

13.00 – 17.00:     Hulladékgyűjtés

A Györffy énekkarának újabb sikere

A Karcagi Általános Iskola  Györffy István Tagiskolájának Énekkara idén is kiemelkedő eredményt ért el az évenként megrendezett Éneklő Ifjúság Hangversenyen.

A 32 fős énekkar Kissné Csombordi Szilvia tanárnő vezetésével idén is nagyon sok szorgalommal és odafigyeléssel készült a versenyre. A megmérettetés előtti heteket lázas készülődés és izgalom jellemezte.

A verseny napja, 2014.04.05. még izgalmasabbnak ígérkezett. Korán elindulva 9 órára érkeztünk meg a szolnoki Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimnázium épületébe.

Az verseny 10 órakor kezdődött. A műsorszámokban igazi vetélytársakra akadt énekkarunk. Csodálatos műveket hallhattunk más énekkaroktól, melyek közül érkeztek külföldről is, Gyulafehérvárról és Zentáról. A versenyt tovább színesítették a citerazenekarok, akik káprázatos népdalcsokrokat adtak elő.

Mi négy műsorszámmal készültünk: Kuruc népdalcsokor, Szőnyi Erzsébet: Édes fülemüle, Ismeretlen szerző: Dona nobis pacem és Selmeczi György: Milleneumi Óda: I-II-III tétele.

A rengeteg gyakorlás meghozta gyümölcsét, ugyanis munkánk eredményeként, az előző évekhez hasonlóan Arany diplomát és „Év kórusa” címet nyertünk.

Köszönjük szépen a felkészítést Kissné Csombordi Szilvia tanárnőnek és a zongorakíséretet Koppány Mária tanárnőnek.

Kovács Luca 7.b

Meghívó múzeumpedagógiai előadásra

Versenyeredmények

Tollaslabda megyei diákolimpiai döntő 2014. február 1. (Újszász)

  • Hidasi Attila 7.c I. hely
  • Nagy Klaudia 8.b II. hely
  • Kovács Márta 8.b III. hely

Felkészítők: Birizló Csaba, Kun László

 

Megyei úszó diákolimpiai döntő 100 m fiú mellúszás 2014. február 1. (Karcag)

Egyéni:

  • Keserű Bálint 8.c III. hely

Csapat:

  • Keserű Bálint 8.c
  • Szentesi Imre Ákos 8.c
  • Zsembeli Zsadány 8.c

I. hely

Felkészítők: Keserű Sándor, Kun László

 

„Szép magyar beszéd” verseny megyei fordulója 2014. február 13. (Karcag)

  • Éliás János 8.b I. hely
  • Kele Ádám 7.c II. hely

Felkészítő: Posztósné Gyarmati Éva

 

’ENGLISH IS FUN’ kistérségi angol nyelvi verseny 2014. február 13. (Karcag)

  • Pesti Zsófia Erika 7.c III. hely

Felkészítő: Makula Ibolya

  • Vass Márton 8.c I. hely
  • Nagy Laura 8.c III. hely
  • Gánya Karina Krisztina 8.c IV .hely

Felkészítő: Vass György

 

Területi magyar birkózó bajnokság 2014. február 16. (Tököl)

  • Kovács István Lajos 8.c I. hely

Felkészítő: ifj. Kurucz István

 

Helytörténeti pályázat 2014. február (Karcag)

  • Kardos Luca 5.b
  • Kövesi Zorka 5.b
  • Ugrai Krisztina 6.a
  • Farkas Fanni 6.b
  • Egyed Judit 7.c
  • Kovács Ágnes 8.c

kiemelt arany

  • Lazányi Bernadett 6.a
  • Kiss Virág 7.c

arany

  • Pesti Zsófia Erika 7.c
  • Nagy Krisztina 8.c

ezüst

  • Juhász Erik 7.b
  • Valner Zsófia Fanni 8.c

bronz

Felkészítő: Kovács Miklósné

 

Országos történelem verseny megyei fordulója 2014. február (Szolnok)

  • Éliás János 8.b V. hely
  • Varga Kata 8.c VI. hely
  • Kóródi Csilla 7.c VIII. hely

Felkészítő: Kovács Miklósné

 

Országos úszó diákolimpia 4×50 m fiú gyorsváltó 2014. március 1. (Kecskemét)

  • Keserű Bálint 8.c
  • Szentesi Imre Ákos 8.c
  • Zsembeli Zsadány 8.c

V. hely

Felkészítők: Keserű Sándor, Kun László

 

Megyei angol nyelvi verseny 2014. március 7. (Tiszaföldvár)

  • Molnár Petra 5.b VI. hely
  • Agócs Laura Bianka 5.b VII. hely

Felkészítő: Makula Ibolya

  • Tóth Nikolett 5.b XXIX. hely

Felkészítő: Lazányiné Biró Margit

  • Magyar Enikő 6.a VI. hely
  • Ugrai Krisztina 6.a XIV. hely
  • Pálinkás Erika Kitti 6.b XXVII. hely

Felkészítő: Lazányiné Biró Margit

  • Kóródi Csilla 7.c XII. hely
  • Pesti Zsófia Erika 7.c XIII. hely
  • Kele Ádám 7.c XIV. hely

Felkészítő: Makula Ibolya

  • Gánya Karina Krisztina 8.c IX. hely
  • Nagy Laura 8.c IX. hely
  • Varga Kata 8.c XVIII. hely

Felkészítő: Vass György

 

Éneklő ifjúság hangverseny 2014. április 5. (Szolnok)

Arany diplomával minősítés „Év kórusa” cím

Felkészítő: Kissné Csombordi Szilvia

 

IV. Nemzetközi zongora fesztivál 2014. április 4-5. (Törökszentmiklós)

  • Vass Márton 8.c

ezüst minősítés

Felkészítő: Kocsisné Halák Éva

 

„Szép magyar beszéd” verseny tiszántúli fordulója 2014. április 6. (Kisújszállás)

  • Éliás János 8.b

Kazinczy-jelvény arany fokozata; a kötelező szöveg legjobb előadásáért, a legjobb teljesítményért, legjobb megyei versenyző különdíja

Felkészítő: Posztósné Gyarmati Éva

Ki mit tud 2014.

A verseny meghirdetője: a Karcagi Általános Iskola Kováts Mihály Tagiskolája Diákönkormányzata és a Kováts–Tehetségpont.

A verseny célja: tanulóink számára lehetőséget biztosítani a különböző művészeti ágakban való bemutatkozásra, hagyományápolásra, a magyarság, a kunság művészetének megismerésére.

A verseny formája: 1 fordulós egyéni-, páros-, vagy csapatverseny

A verseny időpontja: 2014. április 25. 15 óra

A versenyen részt vehetnek: tagiskolánk felsős diákjai, valamint a Györffy és Kiskulcsosi Tagiskola, Tehetségpont-partnereink képviselői

A verseny kategóriái:

  • tánc
  • hangszeres zene
  • ének
  • vers
  • próza, mese
  • jelenet, bábjáték
  • bűvészkedés
  • egyéb

A diákönkormányzat javaslatot tehet újabb kategóriára, ennek határideje: április 7.

A nevezés módja, határideje, költsége:

  • A versenyen nevezési díj nincs.
  • Nevezni írásban (a szereplő, a felkészítő nevének, a választott műfajnak és a produkció címének, időtartamának megadásával) lehet 2014. április 11-ig, Vassné Szűcs Edit, vagy Lévainé Kovács Róza tanárnőnél.

A verseny értékelése, díjazása:

  • A bemutatott produkciókat a diákönkormányzat képviselőiből, szülőkből, pedagógusokból álló zsűri értékeli.
  • Kategóriánként az első három helyezett díjazásban részesül.


Karcag, 2014. március 31.


    Vassné Szűcs Edit                                                          Lévainé Kovács Róza
a DÖK  patronáló tanára                                           a Tehetségpont szakmai vezetője

 

A TÁMOP-3.4.4/B-08/1-2009-0103 számú pályázatunk fenntartása keretében szervezett rendezvény.

Pedagógiai Hetek a Kovátsban

Szeretettel hívjuk és várjuk a Kováts Mihály Tagiskola rendezvényeire, melyeket a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Pedagógiai Intézet által szervezett Megyei Pedagógiai Hetek keretén belül rendezünk meg.

Részletes program:

Húsvéti játszóház

Meghívó szakmai délutánra

A Karcagi Általános Iskola Kiskulcsosi Tagiskolája szeretettel meghívja a Jász- Nagykun- Szolnok Megyei Pedagógiai Hetek Keretén belül megrendezésre kerülő szakmai délutánra.

A program címe: Kölyök atlétikai program eszközeinek használata a mindennapos testnevelés óra keretében

Előadó: Lőkös Zoltán testnevelő tanár

Időpont: 2014. április 28. (hétfő) 1500 - 1600

Helyszín: Karcagi Általános Iskola Kiskulcsosi Tagiskolája (5300 Karcag, Kisújszállási út 112.)

Célcsoport: testnevelők

Jelentkezés: kiskulcsos@freemail.hu
Tel.: 59/503-126
április 25-ig

Minden érdeklődő kollégát szeretettel hívunk és várunk.

Iskolavezetés

Meghívó

Oldalak